Elsevier для України

18 квітня Час: 10:00

Ландшафт академічних рейтингів: зміни та тенденції( відкривається в новій вкладці/вікні )

Рейтинги університетів розвиваються паралельно з глобальними академічними рейтингами, щоб задовольнити потреби різноманітних цільових аудиторій: студентів, науковців, роботодавців, політиків та інших зацікавлених сторін. Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися про нещодавні зміни, внесені такими лідерами рейтингу, як QS і THE World University Rankings, останні тенденції в індустрії академічних рейтингів і вплив представництва вашого навчального закладу в Scopus на загальну продуктивність в інституційних, предметних і інші види академічних рейтингів.

10 квітня Час: 11:00

Reaxys Monthly – навчання та «відкритий офіс»( відкривається в новій вкладці/вікні )

Щомісячна зустріч Reaxys, де ми покажемо різні функції Reaxys. Ідея зустрічі полягає у взаємодії з учасниками, які заохочуються ставити запитання та пропонувати теми для пошуку. Якщо не буде запитань чи пропозицій тем, ми продовжимо навчання, охоплюючи всі галузі хімії та суміжних наук.

9 квітня Час: 10:00

Як знайти відповідну літературу в Scopus( відкривається в новій вкладці/вікні )

Дізнайтеся про методи та стратегії пошуку в базі даних Scopus. Дізнайтеся, як ефективно використовувати пошукову систему та отримувати релевантні результати, використовуючи правильні ключові слова, логічні оператори та фільтри.

26 березня Час: 10:00

Як орієнтуватися в заголовках Scopus( відкривається в новій вкладці/вікні )

Якщо ви хочете дізнатися більше про величезну кількість тисяч журналів Scopus, цей вебінар для вас. Що таке журнали відкритого доступу та які існують види відкритого доступу? Чи існують журнали, присвячені вашій конкретній сфері роботи? Що таке показники журналу і що вони можуть розповісти вам про потенційний вплив вашої статті? Як журнали індексуються та припиняються? Приєднуйтесь до нас, щоб знайти відповіді на ці та багато інших запитань, які допоможуть вам легко знайти відповідні наукові назви для читання та публікації.

19 березня Час: 10:00

Відкрийте для себе теми ScienceDirect( відкривається в новій вкладці/вікні )

Знайомтеся з новими поняттями та незнайомими термінами під час читання наукової літератури, не відриваючись від тексту. Досліджуйте теми ScienceDirect і знайдіть усі переваги цього інструменту. ScienceDirect Topics використовує передову технологію, щоб допомогти вам краще зрозуміти інформацію, яку ви читаєте. Під час вебінару ми продемонструємо практичні наслідки для науковців, студентів і викладачів.

Безкоштовні вебінари від компанії Clarivate

Запрошуємо вас прослухати  безкоштовні вебінари від копанії Clarivate, українською у ZOOM. Для участі необхідна попередня реєстрація. Сертифікат учасника передбачено за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Практична консультація для бібліотекарів та відділу аспірантури

14 березня 2024

Тема:  Як подати дисертації в базу PQDT Global Description

Тези: База даних ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) ™ — це найповніша у світі мультидисциплінарнd колекція дисертацій з 65 країн, що налічує понад 5 мільйонів рефератів і 3 мільйони повних текстів робіт з тисяч університетів.

В 2023 році в колекції з’явилися дисертації Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Ми запросили Ірину Хорошок, бібліотекарку відповідальну за інформаційну підтримку науковців Національного університету “Києво-Могилянська академія”, щоб вона поділилася практичним досвідом розміщення дисертацій установи.

Протягом вебінару обговоримо покрокову інструкцію як додати дисертації та буде можливість поставити питання представникам компанії Clarivate Майнхард Кеттлер – Partnerships Manager та Ірина Тихонкова – Customes Success Consultant

11:00–12:00 Реєстрація

Clarivate Essential

21 березня 2024

Тема: Вступ до наукометрії

Тези: На вебінарі розглянемо: Цілі та завдання наукометрії, дані та джерела, що використовуються для аналізу, критерії їхньої якості. Як розраховуються і для чого (не)варто використовувати основні показники: імпакт фактор та його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, індекс Гірша, CNCI, beamplots. Приклади коректного та некоректного застосування. Аналіз здобутків науковця та установи крізь призму Web of Science та InCItes

10:15–11:15 Реєстрація

Research Smarter 

25 квітня 2024

Тема: Рішення Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії

Тези: Рейтинги університетів – це популярний спосіб зрозуміти, яке місце займає той чи інший університет у ширшому академічному середовищі. Рейтинг є критично важливим чинником для студентів при виборі вищої освіти, і уряди, роботодавці та фінансові агентства більш прихильно ставляться до університетів з високим рейтингом.

Підвищення досконалості досліджень може допомогти університетам підвищити свій рейтинговий потенціал. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки стратегії рейтингу вашого університету.

10:15–11:15  Реєстрація

LOVE BOOK – до Міжнародного дня дарування книг

14 лютого 2024 р. до Міжнародного дня дарування книг (International Book Giving Day) проведено захід-акцію «Love Book» в режимі офлайн&онлайн.
На початку заходу з привітаннями виступив проректор закладу вищої освіти з НПР проф. Андрій Федосов. На святі оголошено підсумки конкурсу електронних постерів на тему: «Відкриваючи книгу, ми відкриваємо світ». Серед переможців здобувачі освіти та майбутні абітурієнти :

  • * 1 місце Мосійчук Кирил, Харківський ліцей № 18
  • * 2 місце Комісарова Євгенія, 2 курс, ЛДб22(3,10д)-01
  • * 3 місце Бондаренко Валерія, 1 курс, Фм23(4,10д)-04


До акції долучилися відомі письменники-харків’яни Дмитро Громов й Олег Ладиженський, що пишуть під спільним псевдонімом «Генрі Лайон Олді»), автори багатьох творів, Лауреати Національної премії України з фантастики, найкращі письменники фантасти Європи 2006 року (нагорода ESFS Award). Вони особисто презентували свою нову книгу «Янгол на ім’я Чуйка : збірка оповідань та поезії». Від імені авторів книгу Науковій бібліотеці подарувала доц. кафедри загальної хімії Ольга Антоненко.

У цей день Наукова бібліотека НФаУ отримала книжкові подарунки:

  • * «Методи діагностики в клініці внутрішньої медицини: навч. посібник» від кафедри клінічної лабораторної діагностики (проф. Римми Єрьоменко) та магістрів 2-го курсу ОП Лабораторної діагностики (Яни Левченко, Діани Горбань, Аліни Гуменюк, Анастасії Дибської, Діани Заржицької, Оксани Кулакової, Ольги Кіпер, Юлії Лахбаб, Маргарити Майбороди, Юлії Можени, Людмили Нарикіної, Євгенії Сичевської, Ірини Стефанішиної, Вікторії Шматко, Іванни Штайф, Іванни Царук);
  • * «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності»  Дарона Аджемоґлу, Джеймса Робінсон від Студентського самоврядування (Єгора Чуфицького) ;
  • * «Характерник» Василя Шкляра від служби відділу організації виховного процесу та соціальних питань (Євгенії Калашник);
  • * «Подорож книжки. Від папірусу до кіндла» Ірени Вальєхо від директора Наукової бібліотеки доц. Наталії Гавриш;
  • * «English for physical and occupational therapists» кафедри фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук (Ольги Назарко).

Дякуємо учасникам за любов до книги та подаровані видання для бібліотечного фонду!!!

Вебінар від Clarivate

Досліджуйте розумніше  

1 лютого

Базові можливості Web of Science для наукової діяльності

Тези: 

Як знайти та проаналізувати публікації за своєю темою. Як отримувати повідомлення про нові статті. Як розмістити основні видання в яків варто подавати статті. Як знайти установи та науковців, які більше доклалися до вирішення цікавої вам теми. 


Реєстрація:  

10:15–11:15

16:15–17:15 

КРУТИ: Героїзм і трагедія нашої історії

Річниця героїчної боротьби за незалежність

7 грудня 2022 р. відбувся онлайн-тренінг «Те, що рятує життя»

29 січня 2024 року Україна відзначає пам’ятну дату на честь Героїв Крут.

Юні Герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя понад сторіччя тому.
29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами.

Крути стали символом жертовності та незламності молодого покоління, легендою. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Науковою бібліотекою було підготовлено бібліографічний онлайн-огляд

Вебінари українською мовою від Clarivate

У 2024 році компанія Clarivate продовжує безкоштовні вебінари українською.

У двох серіях Clarivate Essential та Research Smarter. Як і в попередніх роках, передбачено отримання сертифікату учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Вебінари, заплановані на січень:

18 січня 2024 (четвер)

Час 10:15–11:15

Тема: Персональний кабінет у Web of Science


Тези: 2024 рік починаємо з обговорення реєстрації та використання персонального кабінету у Web of Science з максимальною користю. Налаштування, коригування і робота з авторським профілем, історії пошуку, налаштування повідомлень. Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет.   

Реєстрація

25 січня 2024  (четвер)

Час 10:15–11:15

Тема: Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році

Тези:  Темпи інновацій ніколи не сповільнюються, а спеціалізовані галузі науки швидко розвиваються і з’являються нові. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб отримати знання та передбачення щодо розуміння мінливих глобальних дослідницьких тенденцій 2023 року, які допоможуть вам у стратегічному плануванні, інвестуванні та прийнятті рішень.

Реєстрація 

  

З анонсом вебінарів на лютий 2024 можна ознайомитись за посиланням https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine

Безкоштовний доступ до курсів з реабілітації Physiopedia Plus

Шановні викладачі та студенти, раді повідомити вам, що в рамках проекту ReLAB-HS  Національний фармацевтичний університет підписав меморандум на отримання безкоштовного доступу до Physiopedia Plus.

Physiopedia Plus  є освітньою онлайн платформою, що містить:

— курси для фахівців з реабілітації  https://members.physio-pedia.com/learn/

— курси українською мовою: https://members.physio-pedia.com/uk/learn-page-uk/

— безкоштовні повнотекстові книги і журнали https://members.physio-pedia.com/books-and-journals/

— програмне забезпечення з 3D анатомії

— відео з техніками

— форум для обговорення

За консультаціями звертайтесь до Наукової бібліотеки НФаУ, library@nuph.edu.ua

Вебінари у жовтні від Clarivate

Без категорії
Вебінари у жовтні від Clarivate

Вебінари у жовтні від Clarivate, з можливістю отримати сертифікат учасника за умови прослуховування більше 90 % основної години вебінару. Заходи відбуваються на платформі Webex.

🗂 Серія Clarivate науковцям 2022

13 жовтня 2022
📍Тема: Автори та цитування

Тези: Які показники, абсолютні та нормалізовані метрики використовують для оцінки впливу науковця. Що таке високоцитовані роботи та високоцитовані науковці. Як визначаються Citation Laureates™, яким чином вони пов’язані з Нобелівською премією. І практичний блок як працювати з профілем автора у Web of Science. Куди зник Publons? Як поєднати кілька колекцій документів одного автора Відповіді на запитання з реєстраційних анкет

Реєстрація виберіть зручну годину, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LW4KDe

16:15–17:15  https://bit.ly/3dXCRy7

🗂 Серія Research Smarter

27 жовтня 2022
📍Тема: Research Smarter: Збільшення вашого наукового внеску у досягнення Цілей сталого розвитку ООН (UN Sustainable Development Goals)

Тези: Науково-дослідні установи світу зробили Цілі сталого розвитку ООН невід’ємною частиною своїх місій. Для просування досліджень, спрямованих на вирішення глобальних проблем вам потрібні надійні базові орієнтири. Використовуючи правильні дані та інструменти, ви можете покращити свої дослідження, орієнтуючи їх на досягнення цілей сталого розвитку. На цьому вебінарі ви дізнаєтесь, як Web of Science та InCites інструменти Clarivate допоможуть: • дослідити причини сьогоднішніх наукових проривів; • знаходити основу для подальших відкриттів у різних дисциплінах;

Реєстрація перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LT8kOE

Вебінари українською мовою від Clarivate

Шановні колеги!

Нагадуємо вам про майбутні вебінари українською мовою від Clarivate.

23 листопада
Тема: Бази на платформі Web of Science
Тези
: На сьогодні на платформі Web of Science розміщено 17 баз даних. Частіше ми працюємо з Web of Science Core Collection. На вебінарі коротко ознайомимося з іншими базами і чим вони можуть бути корисні науковцю. Зокрема Derwent Innovations Index, Регіональні індекси наукового цитування, MedLine. Відповіді на ваші питання.
Час 10:15–11:15
Реєстрація


30 листопада
Тема: Research Smarter Представляємо два нових індекси на платформі Web of Science: ProQuest Dissertations & Theses Citation Index та Preprint Citation Index
Тези
: Нещодавнє додавання ProQuest Dissertations & Theses Citation Index та Preprint Citation Index до платформи Web of Science пропонує комплексне рішення для пошуку журналів, дисертацій та дисертацій, препринтів та інших ресурсів на одній платформі. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як два нових індекси пропонують оптимізований шлях для дослідників, надаючи більш повне уявлення про дослідницький ландшафт.
Час 10:15–11:15
Реєстрація

Літературний клуб до Дня Гідності та Свободи

“Свобода – це вміння сказати “ТАК” своїм мріям.
Гідність – це вміння сказати “НІ” своїм страхам”(С.Вакарчук)

13 листопада 2014 року Петро Порошенко підписав Указ “Про день Гідності та Свободи”. Метою якого є утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави, та її європейського вибору. 

Сектор наукової та інтелектуальної діяльності Студентського самоврядування підготував інформаційну довідку та зворушливі відео матеріали. Про події Революції Гідності нагадала студентка 1 курсу Інна ДУБІНА.

Другим спікером була Директорка Наукової бібліотеки НФаУ Наталія ГАВРИШ.

Наталія Борисівна ознайомила книжковими виданнями з приводу подій, які слугували створенню Дня Гідності та Свободи. Особливо наголосила на “Літописі Революції Гідності”, в якому надана історична довідка.