Бібліотека сьогодні

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА В ЦИФРАХ

100
Років нашої історії
549000
Фонд
7100
Користувачів
27000
Електронних документів
6
Абонементів
6
Читальних залів
136
ПК
1132
Площа, м2

Наукова бібліотека НФаУ – інформаційно-комунікаційний центр освіти та науки, який сприяє інтелектуальному зростанню та вихованню нових кадрів для фармацевтичного сектору галузі охорони здоров`я. Фонди нашої бібліотеки – це документальне свідоцтво розвитку фармацевтичної освіти та науки не тільки України, а й всього світу. Бібліотека укомплектована цінними, унікальними вітчизняними та зарубіжними галузевими виданнями; широко представлені праці вчених університету – підручники, посібники, методичні розробки, монографії, довідники, матеріали наукових конференцій, статті з періодичних видань.

Бібліотечний фонд представлений наступними колекціями:

  • Колекція цінних та рідкісних видань ХIХ – ХХ ст. російською, англійською та німецькою мовами – 401 примірник. Серед них «Руководство по фармацевтической и медико-химической практике» (1889 р.), «Archiv der Pharmazie», «Zeitschrift für Analytische Chemie», «Pharmaceutisch Weekblad» (1842 р.), колекція «Фармацевтичного журналу» з 1879 року та ін;
  • Неопубліковані документи – близько 9000 примірників дисертацій, авторефератів дисертацій, дипломних та магістерських робіт, захищених у нашому університеті з дня заснування;
  • Традиційні друковані видання – понад 400 000 примірників наукових, навчальних, довідкових та художніх видань;
  • Електронні видання – близько 4500 документів.

До послуг користувачів:

  • 6 абонементів (4 – навчальної літератури; наукової літератури та літературно-художніх видань);
  • 6 читальних залів (наукової, навчальної, довідкової, зарубіжної літератури), які оснащені сучасною комп’ютерною технікою, в тому числі в студентських гуртожитках.

Кожного року усіма підрозділами наукової бібліотеки НФаУ обслуговується близько 20 000 студентів та викладачів. Річна книговидача складає понад 740 000 примірників, кількість відвідувань становить 270 000.

Діяльність бібліотеки спрямована на розширення номенклатури бібліотечно-інформаційних послуг, удосконалення традиційних і впровадження нових бібліотечних форм і методів роботи на основі новітніх інформаційних технологій та комп’ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів; створення електронних баз даних, організація та ведення довідково-бібліографічного апарату з використанням як традиційних, так і новітніх інформаційних технологій.

Парк комп’ютерної техніки НБ НФаУ складає 114 ПК, що дає змогу студентам активно використовувати електронні ресурси бібліотеки НФаУ та усьго світу.

Електронні інформаційні ресурси НБ НФаУ:

З метою підвищення інформаційної культури студентів провідні бібліографи наукової бібліотеки проводять бібліотечно-бібліографічні заняття “Основи інформаційної культури”.

Культурно-виховні заходи, у тому числі книжково-ілюстровані традиційні та віртуальні виставки, що проводить бібліотека, спрямовані на популяризацію літератури, висвітлюють історичний розвиток України, її культуру. В презентаціях книг, круглих столах, літературних вечорах беруть участь вчені університету та Харкова, майстри художнього слова.