Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії

25 квітня

Тема: Рішення Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії. Research Smarter 

Тези: Рейтинги університетів – це популярний спосіб зрозуміти, яке місце займає той чи інший університет у ширшому академічному середовищі. Рейтинг є критично важливим чинником для студентів при виборі вищої освіти, і уряди, роботодавці та фінансові агентства більш прихильно ставляться до університетів з високим рейтингом. Підвищення досконалості досліджень може допомогти університетам підвищити свій рейтинговий потенціал. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки стратегії рейтингу вашого університету.

10:15–11:15  Реєстрація

Elsevier для України

18 квітня Час: 10:00

Ландшафт академічних рейтингів: зміни та тенденції( відкривається в новій вкладці/вікні )

Рейтинги університетів розвиваються паралельно з глобальними академічними рейтингами, щоб задовольнити потреби різноманітних цільових аудиторій: студентів, науковців, роботодавців, політиків та інших зацікавлених сторін. Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися про нещодавні зміни, внесені такими лідерами рейтингу, як QS і THE World University Rankings, останні тенденції в індустрії академічних рейтингів і вплив представництва вашого навчального закладу в Scopus на загальну продуктивність в інституційних, предметних і інші види академічних рейтингів.

10 квітня Час: 11:00

Reaxys Monthly – навчання та «відкритий офіс»( відкривається в новій вкладці/вікні )

Щомісячна зустріч Reaxys, де ми покажемо різні функції Reaxys. Ідея зустрічі полягає у взаємодії з учасниками, які заохочуються ставити запитання та пропонувати теми для пошуку. Якщо не буде запитань чи пропозицій тем, ми продовжимо навчання, охоплюючи всі галузі хімії та суміжних наук.

9 квітня Час: 10:00

Як знайти відповідну літературу в Scopus( відкривається в новій вкладці/вікні )

Дізнайтеся про методи та стратегії пошуку в базі даних Scopus. Дізнайтеся, як ефективно використовувати пошукову систему та отримувати релевантні результати, використовуючи правильні ключові слова, логічні оператори та фільтри.

26 березня Час: 10:00

Як орієнтуватися в заголовках Scopus( відкривається в новій вкладці/вікні )

Якщо ви хочете дізнатися більше про величезну кількість тисяч журналів Scopus, цей вебінар для вас. Що таке журнали відкритого доступу та які існують види відкритого доступу? Чи існують журнали, присвячені вашій конкретній сфері роботи? Що таке показники журналу і що вони можуть розповісти вам про потенційний вплив вашої статті? Як журнали індексуються та припиняються? Приєднуйтесь до нас, щоб знайти відповіді на ці та багато інших запитань, які допоможуть вам легко знайти відповідні наукові назви для читання та публікації.

19 березня Час: 10:00

Відкрийте для себе теми ScienceDirect( відкривається в новій вкладці/вікні )

Знайомтеся з новими поняттями та незнайомими термінами під час читання наукової літератури, не відриваючись від тексту. Досліджуйте теми ScienceDirect і знайдіть усі переваги цього інструменту. ScienceDirect Topics використовує передову технологію, щоб допомогти вам краще зрозуміти інформацію, яку ви читаєте. Під час вебінару ми продемонструємо практичні наслідки для науковців, студентів і викладачів.

Безкоштовні вебінари від компанії Clarivate

Запрошуємо вас прослухати  безкоштовні вебінари від копанії Clarivate, українською у ZOOM. Для участі необхідна попередня реєстрація. Сертифікат учасника передбачено за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Практична консультація для бібліотекарів та відділу аспірантури

14 березня 2024

Тема:  Як подати дисертації в базу PQDT Global Description

Тези: База даних ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) ™ — це найповніша у світі мультидисциплінарнd колекція дисертацій з 65 країн, що налічує понад 5 мільйонів рефератів і 3 мільйони повних текстів робіт з тисяч університетів.

В 2023 році в колекції з’явилися дисертації Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Ми запросили Ірину Хорошок, бібліотекарку відповідальну за інформаційну підтримку науковців Національного університету “Києво-Могилянська академія”, щоб вона поділилася практичним досвідом розміщення дисертацій установи.

Протягом вебінару обговоримо покрокову інструкцію як додати дисертації та буде можливість поставити питання представникам компанії Clarivate Майнхард Кеттлер – Partnerships Manager та Ірина Тихонкова – Customes Success Consultant

11:00–12:00 Реєстрація

Clarivate Essential

21 березня 2024

Тема: Вступ до наукометрії

Тези: На вебінарі розглянемо: Цілі та завдання наукометрії, дані та джерела, що використовуються для аналізу, критерії їхньої якості. Як розраховуються і для чого (не)варто використовувати основні показники: імпакт фактор та його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, індекс Гірша, CNCI, beamplots. Приклади коректного та некоректного застосування. Аналіз здобутків науковця та установи крізь призму Web of Science та InCItes

10:15–11:15 Реєстрація

Research Smarter 

25 квітня 2024

Тема: Рішення Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії

Тези: Рейтинги університетів – це популярний спосіб зрозуміти, яке місце займає той чи інший університет у ширшому академічному середовищі. Рейтинг є критично важливим чинником для студентів при виборі вищої освіти, і уряди, роботодавці та фінансові агентства більш прихильно ставляться до університетів з високим рейтингом.

Підвищення досконалості досліджень може допомогти університетам підвищити свій рейтинговий потенціал. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки стратегії рейтингу вашого університету.

10:15–11:15  Реєстрація

LOVE BOOK – до Міжнародного дня дарування книг

14 лютого 2024 р. до Міжнародного дня дарування книг (International Book Giving Day) проведено захід-акцію «Love Book» в режимі офлайн&онлайн.
На початку заходу з привітаннями виступив проректор закладу вищої освіти з НПР проф. Андрій Федосов. На святі оголошено підсумки конкурсу електронних постерів на тему: «Відкриваючи книгу, ми відкриваємо світ». Серед переможців здобувачі освіти та майбутні абітурієнти :

  • * 1 місце Мосійчук Кирил, Харківський ліцей № 18
  • * 2 місце Комісарова Євгенія, 2 курс, ЛДб22(3,10д)-01
  • * 3 місце Бондаренко Валерія, 1 курс, Фм23(4,10д)-04


До акції долучилися відомі письменники-харків’яни Дмитро Громов й Олег Ладиженський, що пишуть під спільним псевдонімом «Генрі Лайон Олді»), автори багатьох творів, Лауреати Національної премії України з фантастики, найкращі письменники фантасти Європи 2006 року (нагорода ESFS Award). Вони особисто презентували свою нову книгу «Янгол на ім’я Чуйка : збірка оповідань та поезії». Від імені авторів книгу Науковій бібліотеці подарувала доц. кафедри загальної хімії Ольга Антоненко.

У цей день Наукова бібліотека НФаУ отримала книжкові подарунки:

  • * «Методи діагностики в клініці внутрішньої медицини: навч. посібник» від кафедри клінічної лабораторної діагностики (проф. Римми Єрьоменко) та магістрів 2-го курсу ОП Лабораторної діагностики (Яни Левченко, Діани Горбань, Аліни Гуменюк, Анастасії Дибської, Діани Заржицької, Оксани Кулакової, Ольги Кіпер, Юлії Лахбаб, Маргарити Майбороди, Юлії Можени, Людмили Нарикіної, Євгенії Сичевської, Ірини Стефанішиної, Вікторії Шматко, Іванни Штайф, Іванни Царук);
  • * «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства та бідності»  Дарона Аджемоґлу, Джеймса Робінсон від Студентського самоврядування (Єгора Чуфицького) ;
  • * «Характерник» Василя Шкляра від служби відділу організації виховного процесу та соціальних питань (Євгенії Калашник);
  • * «Подорож книжки. Від папірусу до кіндла» Ірени Вальєхо від директора Наукової бібліотеки доц. Наталії Гавриш;
  • * «English for physical and occupational therapists» кафедри фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук (Ольги Назарко).

Дякуємо учасникам за любов до книги та подаровані видання для бібліотечного фонду!!!

Вебінар від Clarivate

Досліджуйте розумніше  

1 лютого

Базові можливості Web of Science для наукової діяльності

Тези: 

Як знайти та проаналізувати публікації за своєю темою. Як отримувати повідомлення про нові статті. Як розмістити основні видання в яків варто подавати статті. Як знайти установи та науковців, які більше доклалися до вирішення цікавої вам теми. 


Реєстрація:  

10:15–11:15

16:15–17:15 

Вебінари українською мовою від Clarivate

У 2024 році компанія Clarivate продовжує безкоштовні вебінари українською.

У двох серіях Clarivate Essential та Research Smarter. Як і в попередніх роках, передбачено отримання сертифікату учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Вебінари, заплановані на січень:

18 січня 2024 (четвер)

Час 10:15–11:15

Тема: Персональний кабінет у Web of Science


Тези: 2024 рік починаємо з обговорення реєстрації та використання персонального кабінету у Web of Science з максимальною користю. Налаштування, коригування і робота з авторським профілем, історії пошуку, налаштування повідомлень. Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет.   

Реєстрація

25 січня 2024  (четвер)

Час 10:15–11:15

Тема: Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році

Тези:  Темпи інновацій ніколи не сповільнюються, а спеціалізовані галузі науки швидко розвиваються і з’являються нові. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб отримати знання та передбачення щодо розуміння мінливих глобальних дослідницьких тенденцій 2023 року, які допоможуть вам у стратегічному плануванні, інвестуванні та прийнятті рішень.

Реєстрація 

  

З анонсом вебінарів на лютий 2024 можна ознайомитись за посиланням https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine

Безкоштовний доступ до курсів з реабілітації Physiopedia Plus

Шановні викладачі та студенти, раді повідомити вам, що в рамках проекту ReLAB-HS  Національний фармацевтичний університет підписав меморандум на отримання безкоштовного доступу до Physiopedia Plus.

Physiopedia Plus  є освітньою онлайн платформою, що містить:

— курси для фахівців з реабілітації  https://members.physio-pedia.com/learn/

— курси українською мовою: https://members.physio-pedia.com/uk/learn-page-uk/

— безкоштовні повнотекстові книги і журнали https://members.physio-pedia.com/books-and-journals/

— програмне забезпечення з 3D анатомії

— відео з техніками

— форум для обговорення

За консультаціями звертайтесь до Наукової бібліотеки НФаУ, library@nuph.edu.ua

Вебінари українською мовою від Clarivate

Шановні колеги!

Нагадуємо вам про майбутні вебінари українською мовою від Clarivate.

23 листопада
Тема: Бази на платформі Web of Science
Тези
: На сьогодні на платформі Web of Science розміщено 17 баз даних. Частіше ми працюємо з Web of Science Core Collection. На вебінарі коротко ознайомимося з іншими базами і чим вони можуть бути корисні науковцю. Зокрема Derwent Innovations Index, Регіональні індекси наукового цитування, MedLine. Відповіді на ваші питання.
Час 10:15–11:15
Реєстрація


30 листопада
Тема: Research Smarter Представляємо два нових індекси на платформі Web of Science: ProQuest Dissertations & Theses Citation Index та Preprint Citation Index
Тези
: Нещодавнє додавання ProQuest Dissertations & Theses Citation Index та Preprint Citation Index до платформи Web of Science пропонує комплексне рішення для пошуку журналів, дисертацій та дисертацій, препринтів та інших ресурсів на одній платформі. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як два нових індекси пропонують оптимізований шлях для дослідників, надаючи більш повне уявлення про дослідницький ландшафт.
Час 10:15–11:15
Реєстрація

Літературний клуб до Дня Гідності та Свободи

“Свобода – це вміння сказати “ТАК” своїм мріям.
Гідність – це вміння сказати “НІ” своїм страхам”(С.Вакарчук)

13 листопада 2014 року Петро Порошенко підписав Указ “Про день Гідності та Свободи”. Метою якого є утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави, та її європейського вибору. 

Сектор наукової та інтелектуальної діяльності Студентського самоврядування підготував інформаційну довідку та зворушливі відео матеріали. Про події Революції Гідності нагадала студентка 1 курсу Інна ДУБІНА.

Другим спікером була Директорка Наукової бібліотеки НФаУ Наталія ГАВРИШ.

Наталія Борисівна ознайомила книжковими виданнями з приводу подій, які слугували створенню Дня Гідності та Свободи. Особливо наголосила на “Літописі Революції Гідності”, в якому надана історична довідка.

Безкоштовні вебінари щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян

З 31 жовтня до 6 листопада відбудуться безкоштовні вебінари щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян

Щоб популяризувати платформу «Research4Life» серед українських користувачів та ознайомити з її можливостями, фахівці Державної науково-технічної бібліотеки України та проєкту «Research4Life» підготували серію вебінарів українською мовою. Вони триватимуть з 31 жовтня до 6 листопада 2023 року.

Вебінари проведе національна координаторка проєкту «Research4Life» в Україні, стипендіатка Німецької національної бібліотеки, фахівчиня бібліотечної справи Маргарита Цюра.

Долучитися можуть всі охочі за умови попередньої реєстрації.

Заходи відбуватимуться на платформі Zoom, а також транслюватимуться та будуть збережені в записі на YouTube каналі ДНТБ України.

Програма вебінарів

31 жовтня, 12:00 

Тема: Знайомство з Research4Life: початок використання.

Опис: учасникам представлять загальну інформацію про Research4Life: які критерії участі в проєкті для країн та організацій, як відбувається процес реєстрації установи та отримання доступу до електронних ресурсів; розглянуть політику використання доступу та ресурси, які доступні користувачам, доступну інформацію на сайті Research4Life та інструменти для розв’язання технічних проблем. Також висвітлять участь України у проєкті «Research4Life».

Реєстрація

2 листопада, 12:00 

Тема: Знайомство з Research4Life: Єдиний контент-портал.

Опис: під час вебінару учасники дізнаються більше про Єдиний контент-портал Research4Life, особливості пошуку необхідної інформації (меню Collections, Content меню, Hamburger меню) та способи ефективного використання порталу.

Реєстрація

6 листопада, 12:00

Тема: Знайомство з Research4Life: ефективний пошук у колекціях.

Опис: на вебінарі йтиметься про два інструменти — Summon та Google Scholar, які можна використовувати для ефективного пошуку в колекціях Research4Life.

Реєстрація

Нагадаємо, що в липні цього року українським установам продовжили безоплатний доступ до ресурсів платформи «Research4Life» до кінця 2024-го.

Завдяки включенню України до групи країн А в межах проєкту «Research4Life» українські вчені мають безоплатний доступ до електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу (за інформацією, яка публікувалася на порталі, обсяг контенту платформи становить понад 200 тис. одиниць — журналів, книг, баз даних).

23 жовтня 2023 р. відбувся науково-практичний семінар «ORCID як складова рейтингу вченого»

За підтримки Ради молодих вчених НФаУ 23 жовтня 2023 р. відбувся науково-практичний семінар «ORCID як складова рейтингу вченого». У вітальному слові учасникам семінару проректор закладу вищої освіти професор Інна Владимирова наголосила, шо ORCID – це відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки реєстру унікальних ідентифікаторів дослідників, прозорого способу ув’язки науково-дослідної діяльності та доступу до цих ідентифікаторів. ORCID унікальний завдяки своєю незалежністю від наукових дисциплін та національних кордонів, а також взаємодією з іншими системами ідентифікації.

У заході взяло участь понад 100 осіб: науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, науковці.

Спікерами семінару стали:

Анна Кравченко, директор Центру консультування науковців «Clubscience» ПП «Технологічний центр»

ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛЮ ORCID

Наталія Гавриш, директор наукової бібліотеки Національного фармацевтичного університету

ПРОФІЛІ НАУКОВЦІВ НАЦІОНАЛЬНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В ORCID

На семінарі були обговорені такі питання, як важливість ORCID для науковця; які саме дані рекомендовано відображати в профілі ORCID для науковця; автоматизація додавання статей до профілю ORCID; зв’язок профілю ORCID з іншими профілями.

Слайд3

Вебінари від Clarivate

Доброго дня чекаємо на найближчих заходах, що організовані Clarivate. Цього тижня про відкритий доступ і не тільки на семінарі з запрошеними спікерами, майстеркласі в переддень ІІ конференції по відкритому доступу в ДНТБ та вебінар серії Research Smarter про гранти, що одночасно відбувається в кількох країнах різними мовами. А вже в листопаді знов говоритимемо про журнали для публікації До зустрічі. Дякую за поширення інформації. Реєстрація на всі безкоштовні заходи відкриті. Сертифікати передбачені, якщо буде прослухано більше 90% основного часу вебінару.

24 жовтня

Вебінар з запрошеними фахівцями
Відкрита наука і Суспільство
вебінар до тижня відкритого досутпу

Цифрові застосунки відкритої науки для життєвого циклу наукового дослідження 
Тези: основні тенденції в царині цифрової та відкритої науки, відкритих даних, відкритого доступу, зміни наукової комунікації, а також відповідних сервісів та ресурсів, які можуть бути корисні як університетам у їхніх дослідницьких стратегіях, так і дослідникам на всіх етапах життєвого циклу дослідження. 
Доповідач: Тетяна Ярошенко, к.і.н., доц., керівниця Центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень, Національний університет «Києво-Могилянська академія», м. Київ, Україна.

Відкриті Освітні Ресурси: нові горизонти 
Тези: У світі широко обговорюються переваги створення та використання Відкритих Освітніх Ресурсів. Популяризацією ідеї Відкритих освітніх ресурсів займаються фахівці не лише на рівні окремих організацій, а й на глобальному міжнародному рівні. В презентації наведена ситуація з розумінням та сприйняттям цієї ідеї серед представників академічних установ України.
Доповідач: Юлія Главчева, PhD з комп’ютерних наук, директор науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ»

Тенденції у відкритому доступі в Україні за даними Web of Science
Тези: За допомогою Web of Science та InCites проаналізуємо як змінюється публікаційний ландшафт в Україні, чи збігаються наші тренди з результатами інших країн. Визначимо як проаналізувати відкриті дані окремої установи
Доповідач: Ірина Тихонкова, к.б.н., старший дослідник, Customer Success Specialist Clarivate

Просимо пройти невеличке опитування
Час 15:30–16:30 Реєстрація 

 26 жовтня

В рамках  ІІ Міжнародної конференціі “ВІДКРИТА НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2023”

Тема: Виклики української науки, та як успішно подолати їх з ресурсами Clarivate.

Тези: На семінарі проаналізуємо стан публікаційної активності України. Як вплинули Covid-19 та війна на науку в Україні. Які проблеми та перспективи. Розглянемо можливості ресурсів Clarivate для успішного побудови та реалізації дорожньої карти розвитку науки. Як можуть допомогти бібліотекарі своій установі та науковцям.

Час 11:00–12:00

Реєстрація

26 жовтня

Тема:  Research Smarter: Як збільшити успішність грантових заявок вашої установи

Тези: Конкуренція за фінансування наукових досліджень у всьому світі продовжує зростати. Науковим відділам та адміністраторам організацій необхідні аналітичні дані, які оцінять пропозицію щодо наукового співробітництва, даючи змогу проаналізувати минулі успіхи та порівнювати їх з аналогами для вироблення виграшної стратегії.

На цій сесії ви дізнаєтеся, як рішення Clarivate – Web of Science, InCites, Pivot RP і Reviewer Locator – можуть допомогти вам забезпечити нові джерела фінансування і підвищити відсоток успішних грантів вашої установи.

Час 16:15–17:15

Реєстрація

2 листопада

Тема: Підібрати видання для публікації та не помилитися з вибором.

Тези: На вебінарі розберемо. Критерії якості наукових видань. На що звертати увагу при виборі видання для публікації власних досліджень. Як не стати жертвою хижацького видання. Ціна недоброчесної поведінки. Публікаційний процес. Плата за публікацію. Оформлення статті. Рецензування. Розповсюдження опублікованої роботи.

Час 10:15–11:15

Реєстрація

Вебінари для науковців від Elsevier

Пропонуємо до Вашої уваги вебінари англійською мовою від Elsevier

17.07.2023 р.

11:00

Повнотекстова чи реферативна база даних? Дізнайтеся, що таке Scopus і ScienceDirect (за 45 хвилин)
Навчання розроблено для ознайомлення з двома рішеннями Elsevier – платформою ScienceDirect і Scopus. Під час зустрічі учасники дізнаються, чим відрізняються дві бази даних, як вони пов’язані одна з одною та коли використовувати кожну з них.

18.07.2023 р.

11:00

Тема: ScienceDirect

Прямо до точки! Ресурси Scopus і ScienceDirect для святкового сезону (за 45 хвилин)
Тренінг поєднає ауру свята в простих пошуках у ScienceDirect і Scopus.

19.07.2023 р.

11:00

Тема: Scopus/ScienceDirect

Мандруючи звивистими шляхами… розширеного пошуку в Scopus і ScienceDirect (за 45 хвилин)
Навчання розроблено, щоб заохотити учасників використовувати розширені параметри в базах даних ScienceDirect і Scopus.

Матеріали квітневих вебінарів для науковціввід Elsevier, Clarivate та ДНТБ України

Пропонуємо до Вашої уваги записи та матеріали квітневих вебінарів для науковців від Elsevier, Clarivate та ДНТБ України.

Вебінари від Elsevier

1. Запис вебінару «Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція» (20 квітня 2023 року):

https://elsevier.zoom.us/rec/share/0m1UVxzr4Tvz_yGi67bfg9CbEhih_8nWslSL6eFbJbOLcE0OKKZr0rH2tnBq99RS.BJEG7_LHZE5jzfZd

Пароль: 7fE94=Lk

2. Запис вебінару «Ефективний пошук літератури в ScienceDirect!» (26 квітня 2023 року):

https://elsevier.zoom.us/rec/share/xiATJKaB62uqmK-JHylWFNFA1dmzSRmOKKy_352tLacmR8ZiB5fG0sbrlib2pGXZ.ygG8YagaiOzticpl?startTime=1682506805000

Вебінар від Clarivate

1. Презентація «Профіль дослідника у Web of Science» (27 квітня 2023 року):

https://www.dropbox.com/s/e82wb8rka3i52hr/auth.en.uk.pdf?dl=0

2. Запис вебінару “ChatGPT: що потрібно знати науковцям, освітянам, бібліотекарям? ” (27 квітня 2023 року):

Вебінар від ДНТБ України

1. Запис вебінару від Clarivate ДНТБ України «Цифрові інструменти для сучасного наукового журналу» (27 квітня 2023 року): 

https://www.youtube.com/live/liFpfcGNbwI?feature=share

Презентації:

https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/Ukrainian-event-Improving-journal-participation_укр.pptx

https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/Ukrainian-event-Improving-journal-participation.pptx

https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/Презентація-Nauka.gov_.ua_.pptx

Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту Ю. М. Азаренко за подаровані книги.

Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту Ю. М. Азаренко за подаровані книги.
Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту Ю. М. Азаренко за подаровані книги.

Швед О.В.

Екологічна біотехнологія. Навчальний посібник: у 2 кн. Кн. 1 / О. В. Швед, Р. О. Петріна, О.З.Комаровська-Порохнявець, В.П.Новіков. – Львів:  Видавництво Львівської політехніки, 2018. – 424 с.

Віртуальна книжкова виставка «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я»

Запрошуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я», яку підготували сектор психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу НФаУ «Психологічна служба» та співробітники Наукової бібліотеки.
Ментальне (психічне) здоров’я покриває наше емоційне, психологічне та соціальне благополуччя. Воно впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо і діємо, як ми долаємо стрес, ставимось до інших та робимо вибір.
Ментальне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів. Це –створення атмосфери Добра, Поваги, Знання. Зможемо? Так! Допоможуть у цьому книги, які легко читаються і містять практичні поради.
23 квітня – Всеукраїнський день психолога. Щиро вітаємо всіх причетних до цієї професії !

Віртуальна книжкова виставка «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я»

Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту О.С. Калюжній за подаровані книги.

Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту О.С. Калюжній за подаровані книги.
Щиро вдячні завідувачці кафедри біотехнології НФаУ доктору фармацевтичних наук, професору Н. В. Хохленковій та кандидату фармацевтичних наук, доценту О.С. Калюжній за подаровані книги.

Сучасні інструменти редагування геному з основами молекулярної генетики. Навчальний посібник / Півень О. О.; НАН України, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України. – К.:  Біокомпозит, 2021. – 178 с.

Серія Clarivate науковцям

9 лютого 2023 р.

ТемаВідкритий доступ в Україні та світі
Тези:

Традиційний вебінар на честь річниці оголошення Будапештської ініціативи відкритого доступу.

Що таке відкритий доступ, відкрита наука.

Можливості, виклики науковцям установам, державі.

Хто і як і скільки платить за публікацію, як друкуватися безкоштовно.

Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація за посиланням:

16:15-17:15  https://shorturl.at/hnpIS

Серія Clarivate науковцям

26 січня 2023

Тема: Research Smarter Про фінансування наукових досліджень

Тези: Стратегічні плани науково-дослідних установ та фінансових установ є центральним елементом планування та визначення майбутнього напрямку, тому відстеження фінансування та впливу досліджень є надзвичайно важливим.

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися більше про аналіз фінансування досліджень, в тому числі про те, як визначити історичні тенденції та узгодити результати з вашим стратегічним планом. Ми також розкриємо ландшафт фінансування у вашій спеціальності, хто фінансує лідерів у вашій галузі та багато іншого.

Реєстрація   перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15-11:15  https://shorturl.at/vwJQX

Серія Clarivate науковцям

Серія Clarivate науковцям

12 січня 2023

ТемаПрофіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості.

Тези:Профіль установи – це поєднана колекція назв які зустрічаються в публікаціях співробітників установи що проіндексовані у Web of Science Core Collection. Як створити, відкорегувати, внести зміни, хто відповідає за коректність даних Які можливості є у профіля для аналізу публікаційної діяльності установи та формування стратегії розвитку установи та науковця. Як працювати з профілями установи у Web of Science та InCites. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація   перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

16:15-17:15 https://shorturl.at/esWX8

Голодомор – трагедія українського народу

Голодомор 1932–1933 рр. – українська національна трагедія. Окрім величезних людських втрат та морального удару, Голодомор практично знищив старе українське село, яке було носієм самобутньої народної традиції і національної самоідентифікації. Помирали від голоду діти і старі, помирали цілими сім’ями, вимирали заблоковані села.За спробу взяти з поля бодай кілька колосків, голодний колгоспник міг поплатитися життям прямо на місці, або отримати вирок позбавлення волі, терміном не менше 10 років. Цей закон у народі називають «Законом про п’ять колосків» – саме за такий обсяг зерна селянин ніс кримінальну відповідальність, яка поширювалася також і на дітей з 12 років. У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках. На думку більшості істориків, причиною голоду 1932-33 років стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада.

Голодомор - трагедія українського народу

Всесвітній день інформації (World Information Day)

Всесвітній день інформації (World Information Day)

Щороку 26 листопада відзначають Всесвітній день інформації (World Information Day).

Цей день нагадує людству про важливість якісної, доступної інформації, необхідність дбайливо її зберігати і передавати. Цю дату відзначають щороку з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації, яка має статус консультанта у двох радах ООН: економічній та соціальній, у день, коли відбувся перший Міжнародний форум цієї галузі.

Основними центрами інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати, зберігати та надавати доступ до цієї інформації користувачам.

25.11.2022 р. кафедра соціальної фармації НФаУ, спільно із Науковою бібліотекою провели галузевий науково-практичний семінар «Сучасні аспекти фармацевтичної інформації». В межах заходу із доповіддю «Інформаційно-ресурсний потенціал університетської бібліотеки» виступила директор Наукової бібліотеки Наукової бібліотеки доц. Гавриш Н.Б. 

КРУТИ: Героїзм і трагедія нашої історії

Річниця героїчної боротьби за незалежність

7 грудня 2022 р. відбувся онлайн-тренінг «Те, що рятує життя»

29 січня 2024 року Україна відзначає пам’ятну дату на честь Героїв Крут.

Юні Герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя понад сторіччя тому.
29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами.

Крути стали символом жертовності та незламності молодого покоління, легендою. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Науковою бібліотекою було підготовлено бібліографічний онлайн-огляд

Вебінари у жовтні від Clarivate

Без категорії
Вебінари у жовтні від Clarivate

Вебінари у жовтні від Clarivate, з можливістю отримати сертифікат учасника за умови прослуховування більше 90 % основної години вебінару. Заходи відбуваються на платформі Webex.

🗂 Серія Clarivate науковцям 2022

13 жовтня 2022
📍Тема: Автори та цитування

Тези: Які показники, абсолютні та нормалізовані метрики використовують для оцінки впливу науковця. Що таке високоцитовані роботи та високоцитовані науковці. Як визначаються Citation Laureates™, яким чином вони пов’язані з Нобелівською премією. І практичний блок як працювати з профілем автора у Web of Science. Куди зник Publons? Як поєднати кілька колекцій документів одного автора Відповіді на запитання з реєстраційних анкет

Реєстрація виберіть зручну годину, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LW4KDe

16:15–17:15  https://bit.ly/3dXCRy7

🗂 Серія Research Smarter

27 жовтня 2022
📍Тема: Research Smarter: Збільшення вашого наукового внеску у досягнення Цілей сталого розвитку ООН (UN Sustainable Development Goals)

Тези: Науково-дослідні установи світу зробили Цілі сталого розвитку ООН невід’ємною частиною своїх місій. Для просування досліджень, спрямованих на вирішення глобальних проблем вам потрібні надійні базові орієнтири. Використовуючи правильні дані та інструменти, ви можете покращити свої дослідження, орієнтуючи їх на досягнення цілей сталого розвитку. На цьому вебінарі ви дізнаєтесь, як Web of Science та InCites інструменти Clarivate допоможуть: • дослідити причини сьогоднішніх наукових проривів; • знаходити основу для подальших відкриттів у різних дисциплінах;

Реєстрація перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LT8kOE